O nás

Internetové stránky www.ponehodovapece.cz vznikly jako jeden z výsledků výzkumného projektu s názvem "Komplexní systém psychologické ponehodové péče v ČR," který byl finančně podpořen Technologickou agenturou ČR. Naším primárním cílem je poskytnout pomoc osobám postiženým dopravními nehodami a jejich blízkým. Chceme vám pomoci zorientovat se v obtížné situaci, nabídnout základní a praktické rady a také vám poskytnout kontakty na odborníky v oblasti psychologické, právní a sociální pomoci, kteří jsou dostupní poblíž vašeho bydliště.

Obsah této stránky byl vypracován ve spolupráci s týmem odborníků na ponehodovou péči, zahrnující integrovaný záchranný systém, dopravní a klinické psychology, pracovníky krizových center, probační a mediační služby a advokátní kanceláře. Ponehodová péče je velmi rozsáhlou oblastí, která zahrnuje činnosti integrovaného záchranného systému přímo na místech dopravních nehod, případnou péčí ve zdravotnickém zařízení, psychosociální intervencí ze strany sociálních pracovníků, psychologů a psychoterapeutů a v neposlední řadě také právní poradenství v rámci správního či trestního řízení.

Zaznamenaný zájem o informace týkající se ponehodového procesu ze strany zasažených osob ale i odborné veřejnosti, nás motivuje k dalšímu rozvoji těchto internetových stránek a souvisejících aktivit. Plánujeme představit další užitečné materiály, jako například osvědčené postupy v oblasti ponehodového procesu, a také bychom na těchto stránkách rádi spustili bezplatnou asistenční službu, která by pomáhala osobám zasažených dopravní nehodou a jejich blízkým, zorientovat se v nastalé situaci.

S cílem i nadále rozvíjet naše aktivity spolupracujeme s klíčovými subjekty, které nám pomáhají od samotného počátku projektu

+420 541 641 711barbora.sulikova@cdv.czdavid.cervinka @cdv.cz

Líšeňská 33a, 636 00 Brno

Copyright © 2023
Centrum dopravního výzkumu, v. v. i.